Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Odwiedziny Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa

Odwiedziny Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa

Treść

Aktorzy z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” zaprezentowali uczniom spektakle pt. „To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo” i „Laboratorium życia”.

30 stycznia 2024 roku naszą szkołę odwiedził Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo”. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Podczas spektaklu dowiedziały się, że nie wolno rozmawiać i ufać nieznajomym oraz wspólnie z Paniami grającymi w bajce powtórzyły numer alarmowy 112.

To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat, pozwoliło miło spędzić wspólnie czas. Bajka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu!!!

Starsi uczniowie oglądali przedstawienie pt. „Laboratorium życia”, spektakl poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu. Dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Najczęściej po te substancje psychoaktywne sięgają ludzie młodzi. Niekiedy są oni nieświadomi zagrożenia, jakie dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki. Dlatego ważna jest profilaktyka, dzięki której młodzi ludzie będą dokonywać mądrych wyborów. 

Spektakl finansowany był przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach w ramach środków finansowych na działania z zakresu profilaktyki przeciwalkoholowej.

498549